Brak tytułu


Jak poprawnie skopiować adres URL obrazka?


   Po otrzymaniu wielu wiadomości z prośbą o pomoc najczęstszym problemem jest instrukcja o tym jak dodać ikonki społecznościowe. Zawsze powód jest jeden - ludzie niedokładnie kopiują adres obrazka. Dlatego też postanowiłam napisać tą krótką instrukcję głównie po to, by kolejne osoby nie miały już takiego problemu.

Jak skopiować adres url obrazka, link do obrazka, zdjęcia, instrukcja,

   W tym naprawdę nie ma wielkiej filozofii i myślałam, że wszyscy to wiedzą, lecz jak widać są gdzieś jeszcze zabłąkanie owieczki, więc to dla nich tworzę tą instrukcję. Aby było jeszcze łatwiej wszystko przedstawię na obrazkach. Mam nadzieję, że każdy zrozumie i już nie będzie z tym problemów.  

Jedyne co trzeba zrobić to na wybranym obrazki nacisnąć prawy przycisk myszki i kliknąć w opcję Kopiuj adres obrazka | Kopiuj adres URL grafiki | bądź podobną dostępną.Aby sprawdzić czy skopiowany link jest poprawny, można wkleić go w nową kartę. Jeśli otworzy nam się jedynie obrazek na białym tle to wszystko jest dobrze.  Drugi sposób to po prostu otworzenie obrazka od razu w nowej karcie i skopiowanie adresu. Wystarczy znów kliknąć prawym przyciskiem myszki i znaleźć opcję Otwórz grafikę w nowej karcie.


*kroki pokazywane na podstawie przeglądarki Chrome*
Copyright © 2017 Borenium - Books and good tea , Blogger
|| Dostosowanie: Klaudia