10+2 rzeczy do zrobienia w (jeszcze te) wakacje

     Ostatnio pożegnaliśmy się z lipcem i przywitaliśmy sierpień. To oznacza, że do końca wakacji już coraz bliżej, a wiadomość ta nie należy do dobrych. Jednak nie załamujcie się! Spojrzeć trzeba na to z pozytywnej strony - przed wami jeszcze 26 dni wolnego. Warto chwilę usiąść i pomyśleć na co wykorzystać ten czas. Brak pomysłów? Dla ułatwienia dziś przychodzę do Was z listą 12 rzeczy do zrobienia w jeszcze te wakacje

wakacje, co robić w wakacje, co zrobić w sierpniu, sposoby na nudę, notes, czarny notes, okulary przeciwsłoneczne, słodycze, ciastka, truskawki

Co zrobić w (jeszcze te) wakacje?

 • Kupić i przeczytać książkę -  a najlepiej więcej niż jedną. Jeśli nie możecie pozwolić sobie na kupno, można przypomnieć sobie drogę do biblioteki i wypożyczyć parę egzemplarzy. Wy je przeczytacie, książki będą szczęśliwe, że ktoś je zabrał ze sobą, a panie bibliotekarki nie będą się aż tak nudziły. I każdy będzie szczęśliwy ;)
 • Pójść do kina - kino to miejsce, które z chęcią odwiedzam i staram się to robić w miarę często. Uwielbiam ten moment, kiedy na sali jestem jedną z nielicznych osób. Tym razem może zamiast iść na wieczorny seans wybierzcie się na ten do południa? W tym miesiącu z chęcią zobaczyłabym Legion Samobójców, Mój przyjaciel smok, czy też genialnie zapowiadającą się animację Sausage Party.
 • Wybrać się na przejażdżkę rowerową - przyznajcie się, ile razy w te wakacje byliście na rowerze? Ok, czas na wielką chwilę prawdy z mojej strony: nie mam roweru. Szok? Tak, wiem, okropne, ale po powrocie do domu zamierzam to zmienić i zakupić moje dwa kółka. Z koszyczkiem oczywiście! A co do Was leniuszki: czas odnowić znajomość z rowerem, rolkami, deską czy co tak jeszcze posiadacie. Przy okazji przejażdżki możecie...
 • Odkryć nowe miejsca w swoim mieście - są dwie grupy ludzi: jedna, która ciągle jest poza domem i zna swoje miasto na pamięć i druga, która wie jak dostać się do najważniejszych miejsc, choć czasami nawet nie znając nazw ulic. Haha pewnie już zgadliście, do której należę? W waszym mieście i okolicach na pewno są miejsca, których jeszcze nie znacie. Korzystając z wolnego warto rozejrzeć się np. za nową miejscówką do spotkań ze znajomymi.    
 • Zrobić przynajmniej 15 zdjęć - robienie zdjęć jest genialnym zajęciem i to dostępnym dla każdego. Warto poświęcić dzień czy dwa na wykonanie paru fotek, a przy okazji może spróbujecie nowych technik? Fotografia zdecydowanie rozwija naszą kreatywność, a także uczy innego spojrzenia na otaczający nas świat. Tylko nie wmawiajcie sobie, że nie macie odpowiedniego sprzętu. Pokażcie, że nawet zwykłym telefonem można zdziałać coś fajnego. Po prostu się zabawcie! :D
 • Odnowić znajomość - znajomy ze starej szkoły, czy może dawna przyjaciółka z dzieciństwa? Jeśli macie kogoś z kim chcielibyście odnowić znajomość, to nie ma czasu na czekanie! Raz dwa i do dzieła. Napiszcie do tej osoby, pogadajcie, a może nie skończy się tylko na tym jednym razie i zyskacie nowostarego znajomego. Zawsze to jedna osoba więcej do wyjścia na miasto czy nawet zwykłej rozmowy.
 • Zrobić porządki - wakacje wakacjami, ale czyste otoczenie to podstawa. Warto poświęcić ten jeden dzień na uporządkowanie swojego pokoju. Nie tylko wytrzeć kurze czy wynieść brudne naczynia do kuchni, ale zrobić coś więcej. Przejrzeć ubrania, dokumenty czy inne rzeczy. W tym miejscu z chęcią odsyłam Was do mojego starego wpisu >> Posprzątaj swoje życie - etap I. Opublikowany został dwa lata temu, więc nie jest aż tak dopracowany, jak nowsze posty, ale to treść jest najważniejsza. Przyznam, że sama go właśnie przeczytałam dwa razy i aż mam ochotę zabrać się za porządki. Zwłaszcza na moim telefonie! Tam to jest dopiero bałagan.
 • Spędzić cały dzień offline - w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie dnia bez sprawdzenia fejsa, wejścia na insta, czy też dodania czegoś na My Story. Ale czy czasami nie macie tego wszystkiego dość? Ja osobiście mam takie dni, kiedy sprawdzam social media tylko ze zwykłego przyzwyczajenia. Włączam aplikację, by po chwili wyłączyć i zająć się czymś innym. Myślę, że taka krótka przerwa co jakiś czas dobrze nam zrobi. Odpoczniemy psychicznie od tego wszystkiego, a zaoszczędzone godziny możemy poświęcić na coś lepszego.
 • Zrobić piknik - czy zorganizowaliście sobie kiedyś piknik? Taki z prawdziwego zdarzenia, na jakiejś polanie, z kocykiem, jedzeniem i ciszą dookoła. To fajny pomysł na spędzenie nudno zapowiadającego się dnia. Wystarczy przygotować przekąski, napoje, zabrać koc, książkę i/lub znajomych i wybrać się za miasto. 
 • Rozpalić ognisko - no dobra, jak nie piknik, to może ognisko? Wielkie ognicho z kiełbaskami, muzyką i gronem znajomych. Dobra zabawa gwarantowana!
 • Oglądać gwiazdy - a gdy zrobi się już całkowicie ciemno, ognisko zacznie przygasać, a niebo będzie bezchmurne spójrzcie w górę i odprężcie się. Mnie zawsze takie patrzenie uspokajało i osobiście mogłabym tak spędzić całą noc.
 • Spędzić noc w namiocie - jak już tak szalejemy z tym ogniskiem i gwiazdami, to może dorzucimy do tego nockę poza domem w namiocie? Jak byłam dużo młodsza, ten punkt był obowiązkowym do zaliczenia. Wakacje bez namiotu nie były wakacjami w stu procentach. 

wakacje, co robić w wakacje, co zrobić w sierpniu, sposoby na nudę, notes, czarny notes, okulary przeciwsłoneczne, słodycze, ciastka, truskawki, książki, Cień Wiatru, Zafon, Klub Dumas

     Moje wakacje nie kończą się początkiem września, ale trwają dalej. Mimo to po powrocie chcę wykonać parę punktów z tej listy. Na pewno kupię rower i wybiorę się na przejażdżkę, a przy okazji może odkryję nowe miejsca. Jak na razie jednak jestem nadal w Szkocji i co tydzień odwiedzam Edynburg. Poza tym staram się czytać książki, więc chyba mogę już odhaczyć pierwszy punkt z listy. Jak myślicie? :)

To już ostatni miesiąc wakacji, więc jak planujecie go spędzić? 
Odpoczynek na całego czy korzystanie z wolnych dni?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Komentować może każdy. | Brak weryfikacji obrazkowej.
Komentarze, gdzie będzie przeważał spam będą usuwane.

Copyright © 2017 Borenium - Books and good tea , Blogger
|| Dostosowanie: Klaudia